PTT Kargo Takip

Türkiye’nin en çok tercih edilen kargoların dan bir tanesi PTT Kargo olurken PTT Kargo sunulan hizmetleri ile ön plana çıkmayı başarmıştır. Aynı zamanda her gün binlerce kargoyu teslim ederek ne kadar hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yaptığımda göstermiştir.

Bu bakımdan Türkiye’nin kargo konusunda en çok iş yükü bulunan kargo firmalarından bir tanesi PTT Kargo olmaktadır. PTT Kargo tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmak istediğinizde size en yakın şubeye gitmeniz yeterli olacaktır. Üstelik PTT Kargo tarafından sunular hizmetlerde kişilerin her zaman PTT kargo ile iletişim kurması ve destek sağlayabilmesi de mümkündür. Bu açıdan herhangi bir sorun yaşamadan kargo konusundaki tüm ihtiyaçlarınız sorunsuz bir şekilde karşılanacaktır.

PTT Kargo İletişim

PTT kargo için iletişim bilgilerini kullanmak istediğiniz durumlarda ise aşağıda sizler için hazırladığımız iletişim bilgilerine göz atmanız yeterli olacaktır. PTT Kargo tarafından yapılan açıklamalarda firma ile nasıl iletişim kurulacağı detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Bu bakımdan paylaşılan bilgiler doğrultusunda PTT Kargo iletişim bilgilerini kullanarak sizler de destek talebinde bulunabilirsiniz. Kişilerin kargo konusunda PTT Kargo müşteri hizmetlerini araması gerekir. Bu bakımdan kargo ile ilgili sorularınız ya da diğer kargo ihtiyaçlarınız için PTT Kargo müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır.

Telefon: 0312 509 5000

Faks: 0312 309 5144

Çağrı Merkezi: 444 17 88

E-posta: info@PTT.gov.tr

Adres: Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No: 2 06101 Ulus / ANKARA

PTT Kargo müşteri hizmetlerinin yanı sıra idari birimlerle görüşmek ve farklı konularda destek almak istediğiniz durumlarda ise aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanmanız gerekmektedir. Gerekli konularda size bilgilendirmeler yapılacak ve ihtiyaçlarınız mevzuatlarda dahilinde giderilecektir.

PTT Kargo Takip

Türkiye’de pek çok resmi kurum tarafından da yapılan gönderilerde PTT Kargo kullanılmaktadır. PTT Kargo işlem hacmi en yüksek olan kargo firmalarından bir tanesi olarak kişilerin bilgi alabilmesi adına çevrimiçi olarak da hizmet sunmaktadır. PTT Kargo kullanan kişiler gönderi işlemleri sonrasında çevrimiçi olarak PTT kargo takibi yapabilir. PTT kargo takibi yapılması sayesinde kargonun güncel hareketleri kolay bir şekilde takip edilerek öğrenilmektedir.

PTT kargo takip hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler resmi internet sitesine giriş yaparak gönderi sorgulama bölümüne erişmelidir. Bu bölümde kişilerin kargo takibi yapabilmesi adına özel bir form oluşturularak kullanıma sunulmuştur. Formda kişilerin bilgi alabilmesi adına barkod numarasını girmesi istenmektedir.

Barkod numarası girdikten sonra sistem tarafından ilgili barkoda ait kargo bilgileri ekranda yayınlanmaktadır. Yayınlanan bilgilerin incelenmesi ile birlikte ise kişilerin tüm ihtiyaçlarını gidermesi ve bilgi alması mümkün olmaktadır. Online olarak sunulan hizmetler sayesinde kişilerin kargo teslimine kadar anlık olarak kargo takibi yapabilmesi ve kargonun durumu hakkında bilgi alabilmesi sağlanmıştır. Ücretsiz bir şekilde sunulan bu hizmetlerden tüm müşterilerin yararlanabilmesi söz konusudur.

PTT kargo takip işlemlerinde yurtiçi ve yurt dışı olmak üzere takip işlemleri ayrılmış durumdadır. Bu açıdan kişilerin yapacağı sorgulamalarda bu detaya dikkat etmesi ve gönderinin durumuna göre ilk ekranda seçim yapması gerekmektedir. Yapılacak seçimler sonrasında ise yine gönderi sorgulamak için barkod numarasının girilmesi istenecek ve bilgiler ekranda yayınlanacaktır.

PTT Kargo tarafından sunulan hizmetler için mobil uygulamalarda geliştirilmiş olup aynı internet üzerinden yapıldığı gibi mobil uygulamalar üzerinden de sorgulama yapılarak bilgi alınmaktadır. Mobil uygulamalarda aynı internet sitesinde olduğu gibi ücretsizdir.

PTT Kargo Ücret Hesaplama

PTT Kargo tarafından sunulan hizmetler arasında en popüler kargo takip hizmeti olsa da kargo takip dışında pek çok farklı işlemi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. PTT Kargo tarafından sunulan hizmetler de en çok ilgi çeken hizmetlerden bir diğeri ise PTT Kargo hesaplamadır. PTT Kargoyla gönderilecek kargoların kaç para tutacağı önceden öğrenebilir durumdadır ve bu bakımdan sizler de PTT Kargo hesaplama sayfasından yararlanarak göndermek istediğiniz kargolar ile ilgili güncel fiyat bilgilerini öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo hesaplama sayfasına giriş yaptığınızda PTT Kargo tarafından oluşturulmuş bir formun olduğunu göreceksiniz. Bu formu kullanmanız ile birlikte kişiler kolay bir şekilde sorgulama yaparak bilgi alabilecektir. Üstelik PTT Kargo üzerinden yapacağınız bu hesaplamalarda resmi ve güncel bilgiler kullanıldığından dolayı doğru bilginin girmeniz halinde hesaplamalar doğru olacaktır. PTT Kargo hesaplama dışında PTT Kargo süre hesaplama gibi farklı hesaplama işlemleri yapılabilmektedir.

PTT Kargo Süre Hesaplama

Kişilerin PTT Kargo kullanarak göndereceği gönderilerde PTT Kargo üzerinden yapacağı sorgulamalar sayesinde gönderinin ne zaman teslim edileceğini öğrenebilmesi oldukça kolaydır. PTT Kargo hesaplama sayfasına giriş yaptığınızda kolay bir şekilde hesaplama işlemlerinizi tamamlayarak kargonuza dair güncel ve doğru bilgileri öğrenebilirsiniz. Teslim süresini öğrenmeniz kargo gönderim planlamalarını daha iyi bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır ve aynı zamanda kargoyu teslim alacak kişilerin kargo teslim günü hazır olmasına imkan sağlanmaktadır.

PTT Kargo Şube Sorgulama

PTT Kargo tarafından sunulan ve aynı zamanda ilgi öğren hizmetlerden bir diğeri ise şube sorgulamadır. Türkiye genelinde pek çok farklı noktada PTT Kargo tarafından şubeler açıldığından dolayı kişilerin tüm şubeler hakkında bilgi alabilmesi pek mümkün değildir. Bu bakımdan PTT Kargo şubesine gitmeniz gerektiği durumlarda en yakın şubelerin nerede olduğunu öğrenmeniz yeterli olacaktır.

En yakın şube hesap sorgulama işlemlerinde kişilerin yine PTT Kargo resmi internet sitesi üzerinden destek alması gerekecektir. Resmi internet sitesi üzerinden yapacağınız işlemlerle birlikte kolay bir şekilde sorgulama yapabilir ve böylece ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. PTT Kargo şube sorgulama işlemlerinde kişilerin öncelikli olarak il ve ilçe seçimi yapması gerekir. Seçimler yapıldıktan sonra ise herhangi bir sorun yaşanmadan kişilerin istediği şube ile ilgili bilgi alması mümkün olacaktır. Paylaşılan bilgilerde kişilerin adres ve telefon bilgilerini de öğrendiğinden, bu bilgiler kullanılarak kolay bir şekilde şube konusunda bilgi almak isteyen kişiler kolay bir şekilde resmi internet sitesi üzerinden sorgulama yaparak bilgi alabilme imkanlara sahiptir.

Sizler de şube sorgulama, süre hesaplama, ücret hesaplama ya da kargo takibi gibi pek çok farklı hizmet ekranından yararlanarak PTT kargo için ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yapılacak sorgulamalarda kişilerin herhangi bir sorun yaşamadan işlemlerini tamamlayabilmesi mümkün olmaktadır. Bu açıdan ihtiyaç dahilinde her zaman internet sitesine giriş yaparak bu imkanlardan yararlanabilmek mümkündür.

PTT Kargo tarafından internet sitesi üzerinden aynı zamanda kişilerin yazılı bir şekilde destek alabilmesi, şikayetlerin iletebilmesi de mümkün duruma getirilmiştir. Hizmetlerden yararlanıldığı sırada yaşanılan sorunlar için de resmi olarak PTT Kargo destek hattı üzerinden yardım alabilirsiniz.

Yapacağınız işlemler sayesinde gerekli olan tüm bilgiler sizden istenecek ve böylece incelemeler yapılacaktır. Destek hattından yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka doğru bilgileri vermesi ve aynı zamanda olay ile ilgili TÜM detayları kısa bir şekilde aktarılması gerekmektedir. Bu sayede inceleme işlemlerinin doğru ve hızlı bir şekilde yapılmasına da imkan sağlanmış olacaktır. Tüm bu bilgiler doğrultusunda PTT Kargo tarafından sunulan hizmetler kişilerin kolay bir şekilde bilgi alabilmesi, kargo ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve PTT Kargo güvencesini yaşayabilmesini sağlamaktadır. Herhangi bir sorun yaşamadan yapacağız işlemler sayesinde sizler de PTT Kargo sayesinde kargo konusundaki tüm işlemlerinizi çözebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*